مقالات

چرا باید سایتمان را سئو کنیم

چرا باید سایتمان را سئو کنیم

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هر فردی که در کسب و کار خاصی مشغول می باشد. سعی بر این دارد که بتواند کار خود را پر رونق تر بنماید. به خصوص افرادی که در اینترنت مانند شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و انواع وب سایت ها تبلیغات دارند باید بدانند که چه کاری باید انجام دهند که بتواند به روش درست مشتری های بسیاری را جذب خود کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که بیش 70 درصد مشاغل در حال حاضر به واسطه وب سایت ها و شبکه های اجتماعی درآمد زایی می کنند.

قابل درک است که برای این که بتوانید مشتری هایی را به سمت خود جذب نمایید. و بهترین و بیشترین درآمد را از طریق وب سایت داشته باشید. می بایست توانایی سئو کردن سایت خود را داشته باشید.با یک سئوی کاملا حرفه ای می توانید وب سایت خود را به طور مداوم در سطر قرار دهید و با این کار می توانید تعداد بازدید های سایت خود را بالا ببرید. و در نهایت این عمل منجر به افزایش و جذب مشتری می شود.

اگر در بازاریابی های اینترنتی مشغول هستید و حرفی برای گفتن دارید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. لذا در این مقاله به سوال چرا باید سایتمان را سئو کنیم به طور کامل و جامع پاسخ خواهیم داد.

چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

می دانید که گوگل یکی از ابزار بسیار پر کاربرد و مهمی است. که در رابطه با هر موضوعی می تواند به شما اطلاعات کامل بدهد. پس افرادی که در گوگل انواع وب سایت ها را دارند باید بدانند که با رقیبان زیادی رو به رو هستند. به این منظور که مخاطب با یک سرچ و جست و جوی ساده در مورد یک موضوع خاص با تعداد کثیری برگه و وب سایت رو به رو می باشد.

و از آنجایی که معمولا مخاطب نهایتا در صفحه ی اول به پاسخ سوال خود می رسد و نیازی به مراجعه کردن به صفحات بعدی ندارد. باید بدانید که لازم است شما در سئوی سایت آنقدر قوی باشید که با این عمل سایت خود را به لینک یک یا نزدیک به لینک یک برسانید. که مخاطب با یک سرچ و با یک نگاه به سایت شما برخورد نماید و اطلاعات مورد نیاز را از سایت شما دریافت کند.

اما این مسئله که تا حدودی هم نگران کننده می باشد کاملا قابل حل می باشد. و اگر بتوانید این موضوع را دریابید که با سئوی سایت خود به راحتی می توانید. تعداد رقیبان خود را به حداقل برسانید از نگرانی شما مقداری کمتر خواهد شد.

مزایای سئو سایت

سئو برای افرادی که در ایترنت فعالیت دارند بسیار مفید می باشد که در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره نموده ایم.

  • با به کار بردن این روش می توانید سایت خود را بهینه سازی نمایید. با بهینه سازی می توانید کسب و کارتان را رونق دهید. و کاربران بسیاری را جذب نمایید و تبدیل به مشتری کنید.
  • برای جذب کاربران هدف سایت خود را سئو کنید. باید بدانید کاربران هدف افرادی می باشند که حاضرند بابت خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید به شما پول بدهند.
  • لازم به ذکر است که سئو و انجام دادن آن کاملا رایگان می باشد. و اگر شما آن را به صورت کاملا اصولی یاد بگیرید می توانید به بهینه سازی سایت خود کمک به سزایی کنید.
  • اگر به صورت اصولی و به بهترین روش سئوی سایت خود را انجام دهید دیگر نیازی به هزینه کردن در قبال انواع تبلیغات ندارید.
  • اگر پس سئو کردن سایتتان کلمات کلیدی مد نظرتان به رتبه های برتر رسید در این مرحله شما به درآمد می رسید. به این منظور که سئوی سایت شما با درآمدی که کسب می کنید دقیقا رابطه ی مستقیم دارد.

چگونه سایت خود را سئو کنیم ؟

برای اینکه بتوانید سایت خود را به بهترین روش سئو نمایید. باید تمامی مراحل سئو را تک به تک و به صورت گام به گام انجام دهید.

انواع مراحل سئو سایت سه مورد می باشند که این سه مراحله عبارت است از: انتخاب کردن کلمات کلیدی، سئو داخلی و سئو خارجی می باشد.

  • در مرحله ای که قرار است شما کلمه ی کلیدی انتخاب نمایید، می بایست از کلماتی استفاده کنید که اولا بسیار جذاب باشد ثانیا عبارتی باشد که معمولا کاربران بیش از هر چیز دیگری آن را سرچ یا جست و جو می نمایند.
  • در مرحله دوم شما به عنوان یک سئو کننده ی سایت می بایست تمامی اصول و روش های سئو داخلی را انجام دهید. سئو داخلی یعنی مجموعه ای از اعمال و کارهایی که شما در داخل سایت خود انجام می دهید تا سایتتان برای موتورهای جست و جوی گوگل بهینه سازی گردد.
  • در سومین مرحله شما مجموعه اقداماتی را در خارج سایت صورت می گردد را انجام می دهید. با این کار نیز می توانید موتور های جست و جوی گوگل را بهینه سازی نمایید.

سخن آخر در چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

تا این مرحله از سئو کردن سایت مطالبی را آموختید که به سوال چرا سایتمان را باید سئو کنیم پاسخ دادیم.

در نهایت به عنوان توضیح پایانی باید اضافه کنیم که سئو می تواند سایت شما را بسیار رشد و توسعه دهد. و در نظر داشته باشید که سئوی سایت خود را دائما باید انجام دهید و نسبت به آن یک برنامه ریزی مدام داشته باشید. مقطعی کار کردن در سئو ممکن است نتیجه و بازدهی خوبی برای شما نداشته باشد یا حتی در برخی موارد ضرر هم داشته باشد.

لذا با تولید محتوای متنی یا تصویری، انتخاب انواع کلمه یا عنوان های پر کاربرد می توانید در بهبود سایت خود نقش بسیار موثری داشته باشید. پس اگر دریابید که سئو کردن سایت از چه اهمیت بسیاری برخوردار است حتما می توانید در زمینه ی کسب کار خود، به خصوص افرادی که در حیطه ی بازاریابی و کسب و کار اینترنتی مشغول هستند دارای درآمد بسیار بالایی باشید.

و همچنین طبق مشاهدات افرادی که وب سایت خود را توانسته اند به رتبه های بالا برسانند از این طریق می توانند با گرفتن تبلیغات در انواع مشاغل و موارد نیز کسب درآمد نمایند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *