مقالات

بهترین ابزارهای سئو چیست؟

بهترین ابزارهای سئو چیست؟

ابزار های سئو را می توان مجموعه سایت ها و برنامه هایی در نظر گرفت که بتوان از طریق آن ها تمامی جوانب و زوایای سئو را در نظر گرفت و بررسی نمود.

معمولا ابزارهای سئو دارای هزینه هایی می باشند. اما با این وجود برخی از ابزار های سئو کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند. و این ابزار ها می توانند به صورت کاملا حرفه ای و عالی عمل کنند. به طور مثال کارایی برخی از این ابزار ها این است که می توانند نقاط ضعف و قوت شما را نسبت به رقبای شما نشان دهند.

لازم به ذکر است با استفاده از ابزارهای سئو می توانید در کار خود رونق ایجاد کرده و همچنین سایت خود را قدرتمند نمایید.

همانطور که گفتیم ابزار های سئو بسیار متنوع هستند. اما در این مقاله قصد داریم به سوال بهترین ابزارهای سئو چیست؟ به طور کامل پاسخ دهیم. و تک تک این ابزار ها را برای شما به طور دقیق توضیح دهیم. لذا توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

الزام استفاده از ابزارهای سئو

هر یک از ابزار های سئو کاربرد متفاوت و مجزایی دارد. بعضی از این ابزار به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی کمک می کنند. برخی دیگر در تعیین کردن چگونگی لینک سازی های خارجی و داخلی می توانند یاری دهنده باشند. و حتی گاهی شما می توانید با کمک این ابزار ها مشکلات سایت خود را پیدا کرده و آن را رفع نمایید.

اما لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین دلایل استاده از ابزار های سئو می تواند آنالیز سایت رقیبان خود و هم چنین به دست آوردن یک سری اطلاعات بسیار دقیق از آن ها می باشد.

بهترین ابزارهای سئو چیست؟

بهترین ابزارهای سئو چیست؟

تنوع در ابزار های سئو خیلی زیاد است. و ممکن است خیلی از این ابزار ها برای افراد هنوز شناخته شده نباشد و حتی ندانند چه کاربردی می تواند داشته باشد. اما ما به چند مورد از بهترین ها و مهم ترین های ابزار های سئو اشاره می کنیم و برای شما توضیح خواهیم داد.

ابزار گوگل سرچ کنسول

یکی از بهترین ابزار های سئو که بسیار کاربردی می باشد و دارای قابلیت های بسیار زیادی است Google Search Console می باشد. گوگل سرچ کنسول که تقریبا همه ی افرادی که سئو کار هستند آن را می شناسند یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار های سئو می باشد. این ابزار قابلیت های بسیار زیادی دارد که ما به چند مورد از آن اشاره می نماییم.

 • استفاده از این ابزار کاملا رایگان است.
 • گزارش کاملی از وضعیت سایت خود را از طریق این ابزار می توانید به دست آورید.
 • نقاط قوت و ضعف سایت خود را از طریق این ابزار شناسایی نمایید.
 • با استفاده از این ابزار کاربردی نظرات گوگل و افراد را در مورد سایت خود بدانید.
 • تمامی خطاهای سایت خود را از طریق این ابزار پیدا کنید.
 • رتبه ی وب سایت خود را با گوگل سرچ کنسول مشاهده نمایید.
 • از موقعیت جغرافیایی کاربران و بازدیدکنندگان سایت به طور کامل مطلع شوید.

ابزار Similar Web

سمیلار وب یکی دیگر از ابزارهای بسیار کاربردی و رایگان سئو می باشد. که شما از طریق آن می توانید کیفیت سئو سایت خود را بررسی کنید. همچنین این ابزار به طور کامل می تواند کیفیت سایت دیگر رقیبان شما را تجزیه و تحلیل نماید. از دیگر قابلیت های این ابزار جادویی به قرار ذیل می باشد:

 • نمایش ترافیک در وب سایت شما به راحتی با این ابزار قابل مشاهده است.
 • میزان مشارکت کاربران را مشخص می نماید.
 • میزان بازدید وب سایت شما به کمک این ابزار مشخص می گردد.
 • میزان ترافیک در سایت رقیبان خود را با کمک این ابزار مشاهده نمایید.

ابزار Majestic SEO

از دیگر ابزار های کاربردی که رایگان نیز می باشد، ابزار Majestic SEO می باشد. به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید و از این ابزار بسیار مهم در بررسی کیفیت انواع لینک های داخلی و خارجی کمک بگیرید.

همچنین با کمک این ابزار می توانید کیفیت سئوی وب سایت خود را به طور دقیق بررسی کرده و در صورت بروز مشکل آن را اصلاح نمایید.

از مهم ترین کاربرد ابزار مجستیک سئو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انکرتکست ها را به طور دقیق بررسی می کند.
 • لینک های فالو و نوفالو را شناسایی می کند.
 • بک لینک ها را با استفاده از این ابزار بسازید.
 • از تعداد لینک های دامنه مطلع شوید.
 • بیشترین صفحات لینک شده را با استفاده از ابزار Majestic SEO مشاهده نمایید.
 • حذف لینک های مخرب را به آسانی انجام می دهد.

ابزار Google Keyword Planner

از مهم ترین کارهایی که شما در سئوی وب سایت خود انجام می دهید. این است که کلمه کلیدی مناسب انتخاب نمایید. و در رابطه با آن تولید محتوا نمایید. می توان گفت اگر نتوانید یک کلمه کلیدی خوب پیدا کنید تقریبا بقیه کار هایی که انجام می دهید بسیار بی فایده و بی نتیجه خواهد بود. و باید افزود که ابزار های بسیاری در این زمینه وجود دارد که می توان گفت یکی از بهترین ابزار های ممکن در این زمینه ابزار Google Keyword Planner می باشد. این ابزار توسط خود گوگل مدیریت شده و باید بگوییم که آمار های بسیار دقیقی به شما می دهد.

لذا اگر تمایل به دانستن سرچ دقیق کلمات دارید به شما توصیه می کنیم از این ابزار استفاده نمایید. از دیگر کاربرد های این ابزار پر کاربرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • با ابزار Google Keyword Planner از میانگین سرچ ماهیانه انواع کلمات کلیدی مطلع شوید.
 • می دانید که هر کلمه ی کلیدی یک میزان سختی دارد که با استفاده از این ابزار به میزان سختی هر کلمه کلیدی می توانید پی ببرید.
 • هر کلمه ای که جست و جو می شود را در هر بازه ی زمانی که خودتان مشخص می کنید می توانید ببینید.
 • کلمه های کلیدی سرچ شده یا کلمات مرتبط به آن را به شما نشان خواهد داد.

سخن آخر در مورد بهترین ابزار های سئو

تا به این قسمت از مطالب سعی کردیم تا حدودی شما را با چند مورد از بهترین ابزارهای سئو آشنا نماییم. توصیه به شما برای داشتن یک سایت عالی این است که همه ی اعمال و جوانب را بهتر شدن وب سایت خود در نظر گرفته و از همه ی ابزارهای سئو استفاده نمایید. تا بتوانید سایت خود را در صورت بروز مشکل عیب یابی کرده و رفع عیب نمایید.

لازم به ذکر است از وجود رقیبان غافل نشوید و به طور مدام وب سایت خود را با دیگر سایت مقایسه نموده و درصدد رشد وب سایت خود برآیید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *